Для реєстрації для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:
Можливіть створення електронного кабінету стане доступною з 14 березня 2024 року.
До персонального кабінету вступнику необхідно обов'язково завантажити сканкопії наступних документів:
Зовнішнє незалежне оцінювання цього року відбудеться у спрощеному форматі. Відповідні зміни вже затвердила Верховна Рада України.
Для вступників розроблять національний мультипредметний тест з трьох предметів:
Завдань з української літератури не буде.
Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків по два предмети, усього чотири предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.
Також за потреби учасник НМТ зможе вибрати мову, якою бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, історії України, біології, географії, фізики або хімії. У 2024 році вступники, які навчались мовами національних меншин, зможуть обрати для складання вищезазначених предметів угорську, польську румунську, кримськотатарську мови
Загалом учасники ЗНО повинні виконати 60 завдань за 80 хвилин.
Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься офлайн – так само, як минулі роки.
Випускники повинні будуть прийти до визначеного в районі місця проживання (або тимчасового перебування) центру тестування і скласти іспит. Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.
Майбутні вступники матимуть на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахуванням можливої додаткової сесії).
Щоразу варіанти завдань будуть різними, аби забезпечити прозорість результатів.
Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення мультипредметного іспиту призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце.
Також абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.
Зазвичай такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу умовно одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів ЗНО. Раніше такі збіги були рідкісним явищем, але не цього року.
При вступі в умовах війни мотиваційний лист матиме дещо вищу цінність, адже випускники здаватимуть не чотири предмети, а один. Отже, ймовірність того, що кількість вступників з однаковими балами зросте