«Затверджую»

                                                                                     Директор школи

                                                                                                 А.М.Шпак

 

                                            ПРАВИЛА

         поведінки учнів Калитянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

                             1.Загальні  правила поведінки

1.1. Учень  приходить до школи за 10-15 хв. до початку занять ,чистий і охайний. При вході в школу дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.

1.2. Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою та використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети та речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини і отрути ,газові балончики.

1.3. Не дозволяється без дозволу педагогів іти зі школи та з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен  надати класному керівнику довідку від лікаря або пояснювальний документ від батьків (або особи ,яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4.Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити ,щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5. Учень школи виявляє повагу до старших за віком людей, піклується

 про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі-молодшим, хлопчики-дівчаткам.

1.6. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7. Учні  бережуть майно школи,надають посильну  допомогу в його ремонті ,акуратно відносяться як до свого,так і до чужого.

                                   

                                    2. Поведінка на заняттях

2.1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання,сідають після того,як учитель відповість на вітання й дозволить сісти. Так же учні вітають будь-якого дорослого,що увійшов до класу під час занять.

2.2. Протягом уроку не можна порушувати дисципліну,відволікатися самому й відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами,які не стосується уроку. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя необхідно надавати щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно.Після кожного навчального тижня батьки ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу,то він повинен підняти руку й попросити дозволу вчителя.

2.4. Якщо учень хоче запитати учителя або відповісти на запитання він піднімає руку.Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя.Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття,учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

2.5.Учні можуть користуватися мобільними телефонами під час уроків лише з дозволу вчителя.

2.6.Не дозволяється вести відеозйомку на уроці якщо немає на це згоди вчителя і учнів.

 

3.Поведінка до початку,на перервах і після закінчення занять.

3.1. До початку уроку учень повинен: прибути до кабінету, увійти до класу й підготуватися до уроку.

3.2. Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці, вийти з класу; рухаючись коридорами, схода-ми триматися правої сторони; реагувати на вимоги працівників школи, чергових учнів; допомогти підготовити клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок потрібно постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення й попросити дозволу сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється: бігати сходами, знаходитися поблизу вікон і в інших місцях не пристосованих для ігор: штовхати один одного, кидатися предметами й застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні  вирази й жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі й на території школи.

3.4. Після закінчення занять учень повинен: одержати одяг в гардеробі, акуратно одягнутися й покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

3.5. Черговий по класу знаходиться в класі під час перерви, забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення, допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку, стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

3.5.Учні,знаходячись у їдальні слухаються вимог вчителя та працівників їдальні, дотримуються черги при отриманні їжі, проявляють увагу й обережність при отриманні та вживанні гарячих та рідких страв, вживають їжу та напої, придбані в їдальні чи принесені з собою тільки в їдальні.

                                       4.Кінцеві положення

 4.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2. Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, які є небезпечними для власного життя й здоров’я та оточуючих.

 

4.3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або позаурочних заходів без дозволу працівників школи.